icon
آیا سوالی از ما دارید؟
مشاوره رایگان:

۰۲۱- ۸۸۶۱۴۲۵۰

پیاده راه های شهری و حمل و نقل غیر موتوری

دسته بندی نشده مقالات

پیاده راه های شهری و حمل و نقل غیر موتوری

پیاده روی و دوچرخه سواری بعنوان گونه های حمل و نقل غیر موتوری، دارای مزایای متعدد اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی هستند و بر این اساس، توجه ویژه ای در سالیان اخیر به آنها شده است. امروزه به شدت بر توسعه پایدار در ابعاد مختلف تاکید گردیده و گسترش شیوه های حمل و نقل پایدار بر اساس همین رویکرد مورد توجه قرار گرفته است.پیاده روی و دوچرخه سواری پایدارترین شیوه های حمل و نقل درون شهری هستند.

مطالعات مختلف بیانگر سابقه بیش از سه دهه ای کشورهای پیشرو در این زمینه می باشد. این درحالی است که متاسفانه شواهد زیادی در دست است که درکشور ما پیاده روی حتی بعنوان روشی از حمل و نقل ناشناخته مانده است.

پیاده راه ها که بستر اصلی حرکت پیاده هستند، در سطح شهرها همانند کانون های رشد عمل کرده و تاثیر بسزایی در اصلاح و تحریک فضاهای پیرامونی خویش ایفا می نمایند.

دوچرخه نیز يك وسيله حمل و نقل پاك، سالم و اقتصادي در حمل و نقل پايدار درون شهري است و طراحي فضاهاي شهري، ايجاد مسيرهاي ويژه دوچرخه سواري، دسترسي يكسان براي تمام افراد و اجراي قوانين و مقرارات مربوط به دوچرخه سواري نقش مهمي در كاهش ترافيك و پايداري حمل و نقل خواهند داشت.

ترکیب شیوه های حمل و نقل موتوری و غیر موتوری و حفظ یکپارچگی میان این دو با تأکید بر توسعه حمل و نقل همگانی از ضروریات خروج از بن بست حمل و نقل خودرو محور در کلان شهر ها می باشد.

شرکت فهامه با تأکید بر اهمیت این موضوع، امکان طراحی و نظارت بر طرح های مرتبط با حمل و نقل غیر موتوری را مطابق با استاندارد های روز جهان فراهم نموده است. این شرکت با بهره مندی از متخصصین شناخته شده در سطح کشور با تخصص های ویژه پیاده راه های شهری و حمل و نقل غیر موتوری، آماده انجام طرح های مشاوره، طراحی و نظارت در این حوزه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =