icon
آیا سوالی از ما دارید؟
مشاوره رایگان:

۰۲۱- ۸۸۶۱۴۲۵۰

طرح جامع حمل و نقل درون شهری

مقالات

طرح جامع حمل و نقل درون شهری

با گسترش جمعیت و اِعمال سیاست ها، رفته رفته روستاهای امروزی به شهر و شهرهای امروزی به شهرهای بزرگ تبدیل شده اند. شهرهای بزرگ تا مرز کلان شهر پیش رفته و کلان شهرها روز به روز با مسائل پیچیده تر و اساسی تر مواجه می شوند، از این رو همواره یکی از مهم ترین موضوعات که نیاز به برنامه ریزی، هماهنگی و سیاست گذاری دارد، موضوع مهم “حمل و نقل” یا “آمد و شد” در شهر می باشد، از این موضوع تحت عنوان mobility نیز یاد شده و این موضوع از هیچ شهری در مقیاس متفاوت مستثنی نیست.

طرح های جامع حمل و نقل و ترافیک اساساً بعنوان یک سند بالادستی نقش اساسی در پیاده سازی یک سیستم حمل و نقلِ کامل و سامان بخشیدن به وضعیت فعلی جا به جایی انسان و کالا در شهر و حوزه نفوذ آن ( از سیستم معابر تا حمل و نقل همگانی) را دارا می باشد، خوشبختانه مهندسان مشاور امروزی از توانایی ارزنده ای در این خصوص برخوردارند.

از طرفی مسائل طرح های جامع حمل و نقل شهرها با توجه به وسعت چالش های حمل و نقلی روز به روز گسترده تر می شود، روند خودرومحوری، انسان محور نبودن شهرها، آلودگی های سمعی و بصری برای شهرها از قِبَل مسائل ترافیکی و … تماما موضوعاتی است که گریبان گیر شهرهای امروزی شده است.

تیم حمل و نقل شرکت فهامه با داشتن افراد زبده و با تجربه همچون جناب آقای دکتر تقی زاده (معاون اسبق حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و معاون حمل و نقل سابق وزیر راه و شهرسازی) به عنوان سرپرست تیم و متخصصان دیگر در این راستا راهکارها و روش های نوینی در زمینه تعدیل مسائل فوق در جایگاه مجری، مشاور و ناظر ارائه می نماید.

فهامه حافظ کیفیت و سرمایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 5 =