icon
آیا سوالی از ما دارید؟
مشاوره رایگان:

۰۲۱- ۸۸۶۱۴۲۵۰

سیستم های یکپارچه حمل و نقل

دسته بندی نشده مقالات

سیستم های یکپارچه حمل و نقل

برنامه ریزی یکپارچه حمل و نقل ابزاری استراتژیک است که برای اطمینان از اتصال مردم و مکان ها در زمان حال و آینده، طراحی می شود. برنامه ریزی یکپارچه حمل و نقل می تواند در سطح محلی، منطقه ای و یا ملی مطابق با ذینفعان بخش های مختلف مانند برنامه ریزی کاربری اراضی ، محیط زیست ، انرژی یا بهداشت و درمان و… توسط مقامات مسئول طراحی گردد.

هدف از برنامه ریزی حمل و نقل تضمین شرایط مطلوب برای توسعه موفق شهری از طریق ایجاد ساختار حمل و نقلی بهتر در یک شهر و منطقه شهری آن است. از این نظر ، حمل و نقل عمومی باید به عنوان ستون اصلی برنامه ریزی حمل و نقل در نظر گرفته شود ، چرا که این امر پایه و اساس حمل و نقل پایدار را نشان می دهد.

يكپارچه سازي را مي توان هماهنگي بين اجزاي سيستم حمل و نقل و سیستم های مرتبط با حمل و نقل تعريف نمود. بنابراين يكپارچه سازي علاوه بر هماهنگ سازي درون سيستمي به هماهنگ سازي سيستم حمل و نقل با سيستم هاي مرتبط ديگر نيز مي پردازد.

در نهایت یکپارچه سازی حمل و نقل هدف زير را دنبال مي كند :

فراهم آوردن شرايط جابجایي هر فردي و هر چيزي به هر جایي در هر زماني با بهترين شيوه ممكن از لحاظ راحتي و سهولت ، صرف زمان و هزينه كمتر ، ايمني و امنيت بالا و سازگارترين شيوه با محيط زيست با هدف حداكثر استفاده از حمل و نقل عمومي درون شهري و برون شهري از طريق ايجاد هماهنگي و ارتباط نزديك و بهينه میان مدهای مختلف حمل و نقل درون و برون شهری و شهرسازي با يكديگر از ابعاد سخت افزاري و نرم افزاري ..

گروه مهندسین مشاور فهامه با دارا بودن تیمی متشکل از مختصصین حمل و نقل، با ایده های ناب و بهره گیری از دانش و ابزار تخصصی این حوزه، آماده همکاری در تمامی زمینه های مشاوره، طراحی، نظارت و نیز انجام پروژه ها می باشد. این تیم به حدی در این زمینه متخصص می باشد که ایده ی توسعه حمل و نقل یکپارچه را به صورت کاملا خاص مطرح می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 8 =